ניסור בטון ביהלום

ניסור ביהלום - מה הקשר בין בטון לבין יהלום?

הבטון הוא חומר עמיד וחזק במיוחד, חומר המורכב מחצץ, מלט, מים ועוד. ערבוב נכון של כל החומרים קובע את העמידות שלו, את החוזק שלו ואת הקשיות שלו, וכאשר נדרשת עמידה בעומסים כבדים, מוסיפים לחומר הבטון מוטות ברזל אשר מחזקות את היציבות שלו. התכונות הייחודיות של חומר הבטון תרמו מאוד להתפתחות הנדל"ן בכל רחבי העולם. ללא בטון ספק אם את קווי הרקיע בכל רחבי העולם היו מעטרים גורדי שחקים גבוהים עמידים ויציבים.

היהלום התעשייתי הוא מינרל בעל קשיות וחוזק הכי גבוהים המוכרים בעולם הטבע. זהו מינרל קשה אשר יכול לחתוך בהצלחה ובדייקנות מרבית חומרים קשים במיוחד, ולכן כדי לנסר את חומר הבטון החזק יש צורך להשתמש במינרל החזק ביותר, ביהלום.

ניסור היהלום זוהי טכניקה שהביאה למהפכה בעולם הנדל"ן. השימוש ביהלום הגיע אל ענף הנדל"ן ממחצבות השיש, מקום שבו חיפשו העובדים חומר חזק כדי לחתוך בהצלחה את חומר השיש הקשה. לאחר ההצלחה הגדולה בחיתוך חומר השיש, החלו לנסות את השימוש ביהלום גם לניסור חומר הבטון, והצליחו.

בין אם אתם מתכוננים לשפץ את הבית מחדש, בין אם אתם מתכננים פרויקט בנייה אחר או הריסת מבנה, אתם תצטרכו להשתמש בטכניקה של ניסור יהלום. בחברת "ניסור ישראל" אנו מעמידים לרשותכם צוות עובדים מקצועי, מנוסה ומומחה בכל עבודות הבטון. אנו עושים שימוש בציוד החדיש והעדכני ביותר המאפשר לנו לספק ללקוחותינו תוצאה מושלמת של עבודה אסתטית, מקצועית וברמת גימור גבוהה.

 

ניסור ביהלום – בואו להכיר כלי עוצמתי שגרם למהפך בעולם הנדל"ן

ניסור בחומר היהלום זוהי טכניקה מתקדמת ביותר שגרמה למהפך בעולם הנדל"ן. בעבר השתמשו בטכניקה הזו רק במגזר התעשייתי, אך כיום היא משמשת גם את המגזר הפרטי, בעיקר לשיפוצי דירות, משרדים, חדרי ביטחון ועוד.

לפני שהחלו להשתמש בניסור היהלום, היו שוברים את הקירות או פותחים בהם פתחים באמצעות קונגו או פטיש אוויר. זו הייתה עבודה סיזיפית, קשה ומתישה, עבודה שהביאה לתוצאות לא מדויקות ולא אסתטיות. השימוש בכלי העבודה הישנים גרם לפגיעה בסביבה, ליצירת אבק רב ופסולת שסיכנו, לא אחת את הבריאות, ולפגיעה בקירות הצמודים, לסדקים, שברים או פיצוצים בקירות.

ניסור יהלום מתבצע באמצעות מספר כלים שהמכנה המשותף לכולם הוא השימוש בחומר היהלום. מסור היהלום, אחד הכלים השימושיים ביותר, הוא מצופה בשבבי יהלומים והוא מסוגל לחתוך בדייקנות חומרים קשים וביניהם גם קירות בטון בכל עובי ובכל רמת קושי.

כלי עבודה נוספים הם כבל היהלום, מקדח היהלום, דיסק יהלום ומכונת ניסור.

כבל היהלום זהו כבל פלדה שעליו משובצים רסיסי יהלומים לתעשייה. השימוש בכבל היהלום נעשה כאשר יש צורך לנסר בטון מזוין בעובי של שישים סנטימטרים ויותר כמו עמודי בטון, גשרים, קירות בטון עבים במיוחד ועוד.

מקדח היהלום משמש ליצירת חורים עגולים ומדויקים ולקידוח של תעלות בקיר הבטון כדי להעביר בהן תשתיות של חשמל, גז, מים, כבלי תקשורת, לצנרת המזגן, האינסטלציה ועוד.

דיסק יהלום משמש אותנו לקידוח, אך בשונה ממקדחים אחרים הוא אינו משמש לקידוח עמוק, אלא רק לקידוח ישר וסימטרי.

מכונת ניסור זוהי מכונה גדולה המזכירה במראה שלה מכונת פוליש. בתחתית המכונה יש דיסק המצופה בשבבי יהלום והיא משמשת אותנו לניסור של משטחי בטון גדולים וקשיחים.

יש הבדל בין קידוח יהלום לבין ניסור יהלום. אומנם שני הכלים פועלים על אותו העיקרון, השימוש בחומר היהלום, אך דיסק היהלום משמש אותנו לניסור קירות בטון ומקדח היהלום משמש ליצירת חורים עגולים, סימטריים ואסתטיים כדי להעביר תשתיות שונות בתוך קירות הבטון.

נכון להיום, כלי העבודה בעלי להב היהלום הם הכלים האפקטיביים, והמדויקים ביותר. אך בכל מקרה יש להתאים את כלי העבודה ואת הלהב של המסור לכל סוג של עבודה ולכל עובי של קיר או משטח הבטון. שימוש בכלי עבודה או בלהב מסור לא מתאים עלול לגרום לנזקים במקרים חמורים ולתוצאה לא אסתטית במקרים הקלים יותר.

יש שתי שיטות של ניסור בחומר היהלום, ניסור יבש וניסור רטוב. בניסור רטוב נעזרים בשפיכה מבוקרת של מים בעת פעולת הניסור כדי למנוע אבק רב ולמנוע את ההתחממות של להב המסור.

צוות העובדים בחברת "ניסור ישראל" מצויד בכל כלי העבודה הפועלים על בסיס היהלום, והוא מומחה בהפעלה ובהתאמה של הכלי המתאים לכל סוג של עבודה. מחפשים עבודה מקצועית ומדויקת, צרו קשר!

 

מהם השימושים הנפוצים בטכניקה של ניסור ביהלום?

ניסור ביהלום משמש אותנו לניסור תקרת בטון, לניסור פיר בטון, לניסור בטון בגובה, לניסור מרפסת בטון, לניסור עמודים וקירות בטון.

השימוש בכבל היהלום מאפשר לנו לבצע חיתוך מדויק ומקצועי בכל מקום שבו יש צורך בדיוק רב כמו למשל בביצוע פתחים עגולים ומדויקים, בניסור פתחים ליצירת דלתות או חלונות חדשים או להגדלה של חלונות ודלתות קיימים.

ניסור בחומר היהלום משמש אותנו לעבודות שיפוצים. כאשר אנו נדרשים להרוס קירות במסגרת השיפוץ, לפתוח פתחים לחלונות או לדלתות, להתקין מערכת של מיזוג אוויר, לקדוח תעלות להעברת תשתיות שונות או צנרת מים, אינסטלציה וגז, לפתוח פתח למעלית או למדרגות, אנו נעזרים בטכניקה של ניסור בטון באמצעות חומר היהלום.

כאשר אנו רוצים ליצור שינוי במשטחי בטון או שיש קיימים בלי להרוס אותם כמו למשל בעת התקנת כיור נוסף, כיריים לבישול, פתחי תאורה ועוד אנו נעזרים בטכניקת הניסור.

בנייה טרומית היא חלק בלתי נפרד מהבנייה המודרנית. בשיטת הבנייה הטרומית אנו בונים מקלטים וחדרי הביטחון ולפעמים אפילו את כל המבנה. כאשר אנחנו רוצים לפתוח פתחים בקיר הטרומי להתקנת מזגן או וונטה, עלינו להשתמש בטכניקה של ניסור הבטון.

גם הריסת בתים היא חלק מעולם הנדל"ן. בשנים האחרונות במסגרת ההתחדשות העירונית נהרסים בתים קטנים ובמקומם נבנים בתי מגורים רבי קומות. עד לאחרונה, כדי להרוס את הבתים הישנים היו אנשי המקצוע נעזרים בקונגו או בפטישים כבדים. טכניקת ניסור ביהלום שינתה את כללי המשחק. באמצעות מסור היהלום אפשר לנסר במהירות, בקלות ובביטחון את המבנים הישנים בלי לגרום נזק לסביבה, ללכלוך רב ולאבק.

כאשר רוצים לנתק מרפסות או עמודים, להוריד חדרים בלתי רצויים, להרוס גשרים או עמודי בטון מסיביים משתמשים בניסור יהלום. את שיטת הניסור ואת כלי העבודה הנכונים יש להתאים לעובי ולסוג של הבטון.

ניסור יהלום משמש אותנו גם בתחום העיצוב. באמצעותו אפשר לחתוך ולעבד אבנים שונות כמו גרניט, שיש ועוד, לעצב את האבנים וליצור עיצובים מגוונים ומרשימים.

ניסור יהלום זו עבודה של מקצוענים. חומר הבטון הוא חומר קשה הדורש ניסיון, ידע ומקצועיות. עבודה רשלנית ובלתי מקצועית עלולה להביא לתוצאות לא אסתטיות, לנזקים ברכוש ובמקרים מסוימים אף לסכן חיי אדם.

אולי יעניין אתכם?

ניסור בטון מחיר

בחברת "ניסור ישראל" אנו יודעים לבצע כל עבודה בדייקנות, במקצועיות וללא טעויות.  אנחנו נדע למצוא פתרון יצירתי, מתאים ומדויק שיענה על הצרכים שלכם בכל סוג של עבודה. אנו מחויבים לשירות אדיב, למחירים הוגנים, לעבודה מקצועית ונקייה ולשמירה על איכות ובטיחות הסביבה.

5/5 - (4 votes)

שאלות תשובות

icon

רק כלי עבודה המבוססים על השימוש בחומר היהלום יביאו לתוצאות טובות. כדי להפעיל את כלי העבודה הייעודיים יש צורך בידע ובניסיון ורק מי שצבר ניסיון וידע, ידע להפעיל בהצלחה את הכלים החדשניים במקצועיות ולהגיע לתוצאות אסתטיות ולרמת גימור גבוהה.

icon

תלוי בסוג העבודה, במורכבות שלה בתנאי השטח ובמספר העובדים. עבודה של פתיחת דלת או חלון בקיר בטון נמשכת בממוצע כשעתיים עד שלוש ואילו עבודה של ניסור תקרת בטון, עלולה להימשך יותר.

icon

כן, אך אלו יהלומים המיועדים לתעשייה. היהלומים המשמשים אותנו לתעשיית התכשיטים והיהלומים לתעשיית הניסור בבטון מגיעים מאותו מקור, אך יהלומי התעשייה דחוסים בפחמן, הם פחות נוצצים ופחות יפים וזולים בהרבה מהיהלומים המשובצים בתכשיטים.